Kategorie

Porady

Jak dobrać rozmiar biustonoszaProcedurę tę rozpoczynamy od zmierzenia obwodu tuż pod biustem.
Należy to zrobić na wydechu, a centymetr powinien ściśle opasać klatkę piersiową. Od otrzymanego wyniku odejmujemy 5cm. a otrzymany wynik jeszcze zaokrąglamy w dół - i już znamy już swój rozmiar pod biustem.

Następnie mierzymy swój obwód w biuście. W tym celu pochylamy się do przodu. Centymetr nie powinien ściskać piersi, ale swobodnie je opasać.
Teraz kolej na określenie rozmiaru miseczki. Określamy ją na podstawie różnicy między obwodem (mierzonym na wydechu, ale bez odejmowania 5cm i bez zaokrąglania wyniku w dół!) w biuście a obwodem pod biustem.
I tak:
12-13 cm - miseczka A
14-15 cm - miseczka B
16-17 cm - miseczka C
18-19 cm - miseczka D
20-21 cm - miseczka E
22-23 cm - miseczka F
24-25 cm - miseczka G
26-27 cm - miseczka H
28-29 cm - miseczka J
30-31 cm - miseczka K itp.

Przykład: pod biustem na wydechu mam 77cm, a w biuście 95cm. Różnica to 18cm co daje miseczkę D dla obwodu 75cm - teoretycznie mój rozmiar stanika to 75D, ale biorąc pod uwagę odpowiednie dopasowanie pod biustem powinnam wybrać 70E. Dlaczego miseczka E? Należy pamiętać że kiedy zmniejszamy obwód stanika powinnyśmy wybrać miseczkę o jeden rozmiar większą (będzie miała identyczną wielkość jak ta w staniku 75D).

Należy pamiętać że poszczególne modele biustonoszy w tym samym rozmiarze mogą diametralnie różnić się od siebie.
Oto kilka zasad o których powinnyśmy jeszcze pamiętać przy wyborze stanika:
- Fiszbina nie może uciskać piersi; powinna przebiegać dokładnie pod nią i "celować" w kierunku środka pachy
- Dobrze dobrana miseczka nie powinna uciskać brodawki. Pierś powinna swobodnie ją wypełniać.
- Panie o większym biuście powinny wybierać staniki o szerszych ramiączkach.
- Pamiętajmy też o dobrym ułożeniu biustonosza. Przód i boki powinny być skierowane ku górze, a tył i zapięcia w dół.
- Obwód przytrzymuje 80% ciężaru biustu, 20% spoczywa na reszcie - w ten sposób biust jest idealnie uniesiony, plecy odciążone, sylwetka wyprostowana.
Podczas mierzenia stanika należy wybierać taki, który będzie ściśle zapięty już na pierwsza haftkę - podczas noszenia i prania nieco się rozciągnie, będzie więc możliwość ściślejszego zapięcia go w przyszłości.
Biustonosz zakładamy przodem, zginając się wpół. Potem wkładamy dłoń do każdej miseczki i poprawiamy ułożenie piersi unoszac ją od dołu. Zapinamy na taką haftkę, aby między plecami a stanikiem mieściły się max. 2 palce; nigdy cała dłoń.
Już po kilku tygodniach noszenia odpowiedniego biustonosza nasze piersi zyskają na jędrności, ponętnym wyglądzie a nawet mogą stać się nieco pełniejsze!
Jak ubraniem ukryć "fałdki" i inne niedoskonałości...Problem ze zbyt wydatnym brzuszkiem niejednokrotnie spędza sen z powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jak sprytnie zakryć go pod ubraniem? Jak odpowiednio dobrać odzież i bieliznę aby optymalnie zatuszować niedoskonałości naszej talii? Jeżeli nie potrafimy skutecznie pozbyć się naszego problemu postarajmy się sprytnie go ukryć.
Kobiety, które cieszą się płaskim brzuchem, albo są genetycznym wyjątkiem, albo ciężko pracują nad jego odpowiednią formą. Śledzą skrupulatnie zjedzone kalorie, odpowiednio się odżywiają i stronią od wszelkich kuszących przekąsek. Niemniej rodzenie dzieci, niewłaściwa dieta i odchudzanie powodują, że ta cześć naszego ciała zmienia się. Zmienia się jędrność i gładkość skóry, pojawiają się rozstępy. Walka ze zbyt dużym brzuszkiem to niekiedy walka z wiatrakami.

Spodnie
:
• unikaj spodni biodrówek oraz zbyt obcisłych, źle dopasowanych modeli. Brzuszek będzie wystawał ponad pasem spodni i uwydatnią się „boczki”. Wybieraj spodnie z wyższym stanem i odpowiednim do swojego obwodem w talii. Jeśli dodatkowo będzie to model zapinany z boku na zamek błyskawiczny, to uzyskasz efekt optycznego spłaszczenia brzucha. Perfekcyjny wygląd w każdym modelu zapewnią Ci figi i bermudy z wysoką talią firm PLIE i SCALA, dzięki którym stracisz w obwodzie kilka centymetrów, a paseczki silikonu zastosowane w górnej wewnętrznej części nie pozwolą bieliźnie zsunąć się lub zrolować.

Bluzka:
• unikaj zbyt krótkich i opiętych bluzeczek (topów), ponieważ bluzki tego typu będą unosić się ku górze odsłaniając wszystko to, co chcemy zakryć.
• nie należy ubierać bluzek mocno dopasowanych do ciała (tzw. drugiej skóry), uwydatniających również zbyt ciasno opięty biustonosz wrzynający się w ciało. Bluzki typu „opięte koszulki” skupiają uwagę dokładnie na tych krągłościach, które będą dzięki nim widoczne- czyli brzuchu i biuście. Dobieraj więc takie, które ściśle przylegają w biuście, ale są luźne w partii brzucha. Taki rodzaj bluzek skupi uwagę na biuście, ale nie na okrągłym brzuchu. Doskonale nadają się również te, które mają zaokrągloną linię odcięcia i linia ta przebiega dokładnie na linii Twojego brzucha dzieląc go na pół. Dzięki temu brzuch będzie wydawać się mniejszy. Dobieraj bluzki dopasowane, ponieważ lekko dopasowane materiały optycznie „wygładzają” fałdki na brzuchu. Jeśli masz jednak ochotę poczuć się kobieco w obcisłej i wydekoltowanej bluzce, idealny wygląd i talię osy zapewnią Ci gorsety firmy ESBELT, dzięki którym nie tylko stracisz kilka centymetrów w talii, ale również wszelkie fałdki i boczki zostaną zniwelowane i wygładzone.

Sukienka:
• nie noś opiętych sukienek z lycry czy innego mocno opinającego materiału. Uzyskasz efekt „drugiej skóry”. Sukienka będzie opinać nie tylko brzuszek i skupiać głównie uwagę na nim, ale również uwydatni wszystkie fałdki i wypukłości.
• nigdy nie ubieraj sukienek luźnych, rozpinanych o linii trapezu. Taki krój sukienki powoduje, że mimo to, że sukienka będzie dopasowana na linii brzucha - zarówno on, jak i cała reszta Twojego ciała dodatkowo wydadzą się większe. Dobieraj sukienki, które mają obniżoną talię. Taki krój sprawi że sukienka opinając ściśle biodra będzie spełniać rolę szerokiego paska, który dodatkowo będzie maskować brzuszek. Noś również sukienki w stylu portfelowym i empire. Krój portfelowy sprawia, że duże połacie zakładanego materiału maskują fałdki, a styl empire przyciąga i skupia uwagę na biuście podczas gdy w linii brzucha sukienka opada swobodnie nie deformując sylwetki.
Tutaj również idealnie sprawdzi się bielizna korygująca firm PLIE i SCALA.
Najlepszym rozwiązaniem będzie body, które swym wyszczuplającym działaniem obejmie brzuszek, wygładzi fałdki na plecach, wysmukli biodra i wymodeluje pośladki.
Brazylijska bielizna korygująca firm PLIE, SCALA, ESBELT i TRIFIL idealnie sprawdzi się przy każdym fasonie i typie odzieży. Dobrze dobrana, potrafi naprawdę zdziałać cuda i oprócz nieskazitelnego wyglądu doda pewności siebie i zagwarantuje doskonałe samopoczucie. Jest bezszwowa, uszyta z najwyższej jakości „oddychającego” i przyjaznego dla skóry materiału. Co bardzo istotne, jest również estetyczna więc nie będziesz się jej wstydziła w zaciszu sypialni.